Sesje coachingowe

Proces coachingowy realizowany na gruncie biznesowym wymaga szczególnie precyzyjnego określenia celu oraz kryteriów mierzenia efektów. Aby odpowiednio umieścić cel w kontekście zawodowym, często proponuję na początku sesję trójstronną z udziałem przełożonego uczestnika programu coachingowego. W trakcie tego spotkania dochodzi do uzgodnienia obu perspektyw i ustalenia kierunku pracy.

Moją rolą nie jest podsuwanie rozwiązań, ale pomoc w tym, aby klient sam znalazł odpowiednie dla siebie odpowiedzi. Robię to poprzez pytania i ćwiczenia, które skłaniają do głębszego zastanowienia i umożliwiają spojrzenie na daną kwestię z różnych perspektyw. Pomiędzy spotkaniami klient otrzymuje zadania rozwijające doświadczenia z sesji. Proces coachingowy kończymy podsumowaniem efektów oraz odkrytych przez klienta osobistych zasobów.

Obszary praktyki coachingowej

Umiejętności zarządzania firmą lub zespołem
Wejście w nową rolę po awansie zawodowym
Równowaga pomiędzy pracą a życiem osobistym

Program


Proponowany przeze mnie program działania składa się z 7 – 10 spotkań. Po ustaleniu celu poszukujemy optymalnych i dostępnych dla klienta sposobów działania. Odnajdujemy przekonania i wartości wspierające realizację zamierzeń.