O mnie

Michal Pyziak

Ścieżka rozwoju osobistego oznacza dla mnie coraz większą autentyczność, poznawanie siebie, swoich zasobów i ograniczeń, spotykanie się zarówno z najgłębszymi pragnieniami, jak i lękami. Człowiek podążający tą ścieżką pozwala sobie na pokazanie się światu takim, jaki jest. Zwiększa się jego przestrzeń wolności. Rosną możliwości, ponieważ wnosi do swojego otoczenia to, co jest jego wyjątkowym zestawem cech, postaw i umiejętności. Od 2001 roku zajmuję się wspieraniem ludzi w rozwoju. Pracując jako coach z klientami indywidualnymi, najpierw pomagam im sprecyzować kierunek zmiany, którą chcą wprowadzić w swoim życiu, a potem odnaleźć optymalne dla nich sposoby realizacji tych zamierzeń.

W firmach i organizacjach współpracuję z menedżerami w zakresie świadomego przywództwa oraz budowania efektywnych, dobrze współpracujących zespołów.

Wciąż pracuję nad rozwijaniem własnych kompetencji. Ukończyłem Szkołę Coachingu Strukturalnego, dwuletnie Studium Psychologii Procesu, szereg warsztatów z Robertem Diltsem, Stevenem Gilliganem, Arnoldem Mindellem oraz innymi nauczycielami i terapeutami. Uczestniczyłem w dwuletniej Szkole Tantry oraz warsztatach ruchu spontanicznego i pracy z ciałem.

Wartości, jakimi kieruję się w pracy to przede wszystkim:
  • autentyczność
  • szacunek
  • koncentracja na celach klientów

Lubię spotykać ludzi, lubię słyszeć ich historie, ważne jest dla mnie, by jak najlepiej zrozumieć ich perspektywę i potrzeby.

I po prostu lubię żyć. Cieszyć się swoim czasem tutaj, na Ziemi. Spotykać się z przyjaciółmi, tańczyć, śmiać się i wspólnie muzykować. Leniuchować, patrzeć na drzewa, na płynącą rzekę. Być razem z żoną, z dziećmi. Dawać wsparcie i brać je od innych.

Doświadczenie

Pomocne jest dla mnie wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu, jakie nabyłem na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich w takich firmach jak: Cadbury Schweppes, Conserve Italia, Centralwings PLL LOT. Znam dość dobrze blaski i cienie pracy w dużych organizacjach.

Praca z klientami indywidualnymi i grupami w ramach warsztatów rozwoju osobistego wiele nauczyła mnie na temat procesu zmiany zachowań, postaw i wartości.